חיפוש

מלחמת השחרור

עודכן ב: אוק 4


קוראים לו שי והוא חתיך הורס, ביישן, עוד לא בן ארבעים, איש משפחה, בעל מהמם, יושב  מולי, אני חופרת ושואלת והוא מספר לי על ילדות בבית מגונן של יוצאי שואה, בית שלא מדברים בו על מה שמרגישים בפנים, על חיים שלמים במשפחה אוהבת אבל לא מכירה את המושג קרבה, אימא ששנים בתפקיד ראשי של – הנמנעת, נמנעת מלחגוג את החיים, מלחיות או פשוט להיות, היא אוהבת אבל היא לא משתתפת, היא קורבן של החיים, היא עייפה, "עזבו אותי בשקט,"

והוא שתמיד היה בריצוי כלפיהם כדי לא להכאיב להם יותר ממה שכבר כואב להם בפנים, על אבא  טוב לב שעבד לצידו שנים, על הרצון שלו לגדול עסקית ולהגדיל את העסק המשפחתי, על הפחדים "שירש" מאביו, על התסכול והאכזבה שלו מכך שלא העז אף פעם לפרוץ את גבולותיו , והוא חי עדיין על תלוש משכורת,( ולא שזה רע..אבל הוא חולם להיות עצמאי ולגדול כלכלית)

שהוא יודע שהוא מוכשר והוא יכול, שהוא מדויק אחראי ויש לו מעוף, הוא רוצה כל כך להיות בחוויה ושנים הוא מסתכל עליה מבחוץ, ותוך כדי צפייה של שנים, אוגר תסכול וכעס רב בתוכו, כמובן לא מוציא מילה לא משחרר, רק אשתו לפעמים מנחשת וקולטת אותו.

מזל אריה שבא לכאן להיות מלך, מסתובב בכלוב של עצמו והכתר זרוק אי שם מחוץ לכלוב, הוא רואה אותו אך לא מגיע אליו., ראיתם פעם מלך בלי כתר??

" ואתה מפחד"?  לא, הוא עונה לי…קצת חושש אבל לא מפחד, אני מחייכת והמוח שלי מתחיל לטוס לכל המחוזות שאני רוצה לחבר אותו אליהם במסע שלו אל עצמו, שמתחיל ברגע זה.

(מידע חלקי) – מתוך האנציקלופדיה "על רוח וחומר" :

סרטן המעי הגס מייצג את אי יכולתו של בן האדם לנקות עצמו מפסולת, בעיקר רגשית, בני האדם אוחזים בין ידיהם את הפחד להביע כעסים נכונה, ולכן נמצאות אל מול פניהם שתי אפשרויות בלבד:להביע כעס באמצעות המערך הקולי או באמצעות מערכת העיכול.

סרטן המעי מייצג את בני האדם האוחזים שתי אפשרויות אלו המתפרצים כהר געש, הורסים במחי יד אחת את כל אשר בנו בעמל.פוגעים הם לעיתים פגיעות אנושות בנמצאים סביבם ולאחר מכן חווים הם צער גדול כאשר ניבט ההרס שיצרו אל מול פניהם.

מנגד מייצג סרטן המעי הגס את האוגרים והשומרים, הבוחרים לרצות את הוריהם את ילדיהם את הבוס והמורה, זאת על מנת לא ייאלץ בן האדם להתמודד עם כעסיו, תסכוליו ואכזבותיו.

מייצג פחד תהומי מפני שינוי, מפני זעזוע ומפני התחלה חדשה.

שתי אפשרויות נותרות לבן האדם עצירות (אצירות) רגשית או התפרצויות זעם בלתי נשלטות.

"אתה יודע מה הדבר הכי טוב  שמגיע באותה האריזה יחד עם המחלה"? שי מסתכל עלי ומחכה לשמוע.. מגיעה גם האפשרות לעשות את השינוי המיוחל בתנאים סביבתיים משופרים, טרפת את הקלפים לך ולכולם סביבך, זה זמן טוב להתקרב עכשיו, לנצל את המומנטום, מחלקים את הקלפים מחדש, איזה כיף.

"חיכיתי לזה הרבה זמן" הוא עונה לי בחיוך גדול.

יותר מידי זמן , אני מוסיפה.

מערכת העיכול מייצגת את איך אנחנו מעכלים את המציאות, שם מתנהלת הפרשנות הרגשית שלנו לחוויה,

מערכת העיכול מתחילה משלב הלעיסה, ארוכה ומתפתלת עד שלב פינוי הפסולת, (הרקטום הוא החלק האחרון של המעי הגס) גידול סרטני במקום הזה, מבהיר מעל כל ספק את אי יכולתו של האדם לפנות פסולת רגשית מחייו,  להשתחרר מרעיונות שעבר זמנם, ואת הקושי בהוצאה מהכוח אל הפועל.

עם התובנה הזו יצאנו לדרך.

אחד הדברים המרגשים שקרו מרגע שנודע על דבר מחלתו הקשה של שי, אמא שלו התעוררה מתרדמת של שנים, פתחה את שתי זרועותיה לרווחה, ופינתה את כס הקורבן לבנה אהובה,

קיבלה  מהיקום הזדמנות נוספת, וחטפה אותה בשתי ידיים, לטפח ולאהוב את בנה מחדש,

נסעה איתו לבד באוטו, ישבה על ספסלי בית החולים מידי יום וחיכתה איתו עד שיעבור הטיפול (הקרנות),  התפתחו ביניהם שיחות שלא התפתחו בעבר, הם התקרבו ושי הרגיש קרוב אליה מתמיד והיה לבן מאושר, שהפך אותה לאימא חיונית ומאושרת גם.

שי עבר כמובן לתזונה מוקפדת ותומכת במחלתו ( ע"י התזונאית אילנה רוגל) תזונה בעיקר של דגים בכל צהריים (תדר של זרימה עם מציאות), ואמא של שי הכינה ובישלה עבורו באהבה רבה, גם עם אביו התהדק הקשר, והוריו התחילו לפקוד  לביקורים וארוחות משותפות אצל שי ומשפחתו יותר מתמיד, והקרבה החלה להתרחש ולהתקיים, הפצעים המוזנחים טופלו באהבה. המשפחה המורחבת ב"פיקודו" של שי יצאה לטיולים משותפים  עברו הרפתקאות משותפות וממלאות.

שי החל לכתוב יומן מסע על הדרך להחלמתו, על תחושותיו ורגשותיו, דבר שמעולם לא עשה לפני כן, המיילים הראשונים שקיבלתי ממנו היו 3-4  שורות קצרות רשומות כמו דו"ח יבש, ועד היום הוא מקבל ממני תיקונים בתוך הטקסט כדי לפתח ולשחרר את הביטוי שלו, עכשיו לאחר מספר חודשים פשוט תענוג לקרוא את התיאורים שלו ולחוש איך הביטוי שלו חופשי ומשוחרר, המילים הפכו לכלי עבורו ולא לנטל.

בנוגע לפריצת דרך בקריירה, בקרוב יעבור לחצי משרה במקום עבודתו הקבוע והבטוח, ואת חצי היום השני ישאיר פנוי להתפתחויות ורעיונות הקשורים בהתפתחות העסקית שלו, וכאשר ירגיש בטוח יערוך את המעבר משכיר לעצמאי ויגשים את חלומו הישן, לעוף גבוה יותר וליהנות ברמה המקצועית.

הוא סיים את טיפולי ההקרנות  (כ 28 טיפולים) ובקרוב יעבור את כריתת הגידול שבגופו,

שי התחבר מאוד לטיפולים הוליסטיים עליהם הוא מקפיד באופן קבוע, והתחבר לשקט פנימי,

הוא התחיל לימודי גיטרה מנגן  ומבלה עם בנו שמנגן יחד איתו, יש לו אהבה ותמיכה אינסופית מאשתו, נראה שהוא בדרך להחלמה מלאה, נראה שהמחלה באה לשרת אותו והוא ידע למנף ולהפיק ממנה את המקסימום,

ערך שינוי מהותי בתפיסתו וגישתו לחיים, שינה את הדינאמיקה ביחסים עם הוריו,

הוא יודע היום בדיוק מה יצר את הגידול בגופו ויש בידיו את הכלים לרפא את עצמו, ולדאוג שלא יגדל בגופו גידול נוסף בעתיד, הוא יודע שהוא צריך לדבר, לכתוב, לשיר, ל ש ח ר ר רק לא להשאיר את זה בפנים.

בשלב זה האריה כבר יצא מהכלוב והניח את הכתר על ראשו, עכשיו הוא לומד להתהלך איתו על ראשו ולדעתי בקרוב יצא "לג'ונגל" ויתחיל לרוץ .

אנחנו עוד עובדים יחד, מפוררים חומות, מנקים ארובות,

מתאמן מהמם ואחראי שלקח את חייו ובריאותו בידיו ונמצא בעיצומו של מסע אל תוך הרגש שלו, מתערסל ונרגע.

בסרטן המעי הגס יש להימנע מאכילת:

בשר בקר, קטניות, עגבניות,פטריות,תירס , כרוב, כרובית, אספרגוס וארטישוק.

להימנע ממאכלים חריפים, אלכוהול וקפאין.שמרים, פירות יבשים,רסק עגבניות, קטשופ,מיונז , חרדל וסויה.

"מחלה היא יצירה"

תוספת לבלוג:  השבועות חלפו והגיע מועד כריתת הגידול מגופו של שי, פברואר 2011 מכינים אותו לניתוח ומרדימים על מנת לפתוח אזור מסויים בבטנו להוצאת הגידול, עורכים צילום של לפני , ולהפתעתם של הרופאים המנתחים הם מגלים שהגידול קטן ב – 70% אחוז !!!

כלומר אין צורך לפתוח לחתוך ולכרות, שי עובר הליך  חיצוני דרך הרקטום בעודו מורדם, האזור נוקה מכל נגע או שארית, וההליך הוכתר בהצלחה. מבחינתי הכתר חזר לראשו של שי, ונקווה ששם ישאר.

71 צפיות
  • Facebook - White Circle

לימור תמיר

054-7640649

goodday1500@gmail.com