חיפוש

קליפורניה דרימינג חלק א' – (יציאה מהארון ב 3 מערכות)


על הצצות מהארון בשלוש מערכות.


מערכה ראשונה:

בקיץ של 1982 פרצה מלחמת לבנון הראשונה. שנה קודם לכן הייתי בת 16 וסיימתי בטרם עת את חוק לימודי. "תתחילי לחפש לך מקום עבודה! אצלי, את לא תשבי בבית ולא תעשי כלום!" שמעתי את אימא שלי ברקע.

מלאת פלונטרים במוח, לב מבולבל ועתיד מטושטש להפליא, התקבלתי לעבודה בהרצליה סיטי – הייתה זו מכבסת חיתולים (טרום עידן הטיטולים) סוג של Start up של תחילת שנות ה 80 . בעלי המכבסה היו זוג מתוק שעלה מדרום אפריקה – אסתר ואיזי.

כל היום סחבתי שקיות מפוצצות קקי חמים וצהבהב של תינוקות בני יומם, הכנסתי למכונה, ייבשתי וקיפלתי את החיתולים. במהלך היום למדתי מאיזי לקלל באפריקנס ויצאתי אתו להפסקות סיגריה ושיחות על החיים. איזי דיבר איתי אנגלית ועודד אותי שזה חשוב יותר מהאנגלית של בית הספר וכמה שהוא צדק. לא היו לי חברים בני גילי, כי לא הייתי בשום מסגרת, והחברים שגדלתי עמם בקיבוץ נראו לי, רחוקים מאי פעם. הדבר היחידי שהחזיק אותי ומנע ממני אקט של התאבדות באחת ממכונות הכביסה, הייתה העובדה שחסכתי את משכורתי הקטנות לנסיעה הסודית שלי לסן פרנסיסקו. הגיעה לאוזניי השמועה המרתקת ששם מתגוררת חיה ובועטת קהילה נכבדה של הומואים ולסביות, הם אפילו מסתובבים בגלוי ככל האדם ברחבי העיר.


עד אותו זמן חייתי בידיעה ברורה שאני הלסבית היחידה בכל ארץ ישראל, שבעצם נפלה טעות וכנראה עקב כתובת שגויה, הגעתי לחלק הלא נכון של כדור הארץ ובכך לא הסתייע בידי להגיע אל אותו שבט אמריקאי ספציפי אליו אני שייכת.

בכל בוקר השכמתי כנמלה חרוצה למכבסה השוקקת קקי ובלילות הייתי מרדימה את עצמי ממלמלת ומנחמת אותי שבקרוב אגיע אל מחוז חפצי.

מועד הנסיעה הגיעה ומלחמת לבנון, פרצה!

אימא שלי הכרוז המטריד ברקע, הנחיתה עלי את הידיעה ״שמלחמה זה לא זמן מתאים לצאת מהארץ״ והיא אינה מאשרת את נסיעתי.

השמיים נפלו! או מדויק יותר לעידן, שק עם קקי על ראשי.

מיד פצחתי בקמפיין בכי ומסע שכנועים שנמשך כשבועיים עד שהיא הבינה, השכנים הבינו, המדינה וצה"ל הבינו שהם יסתדרו גם בלעדיי על אף המלחמה. אימא שלי התרצתה והציעה - טיול מאורגן. רק שמעתי על טיול מאורגן עם ישראלים, רציתי למות! זהו סופית, נגמר הסיפור...מתה! מבחינתי ישראלים בשנות ה 80 היו שאריות של שבט נכחד וכל קשר ביני לבינם הזוי לא רצוי ולא ראוי. למה כ"כ קשה להבין שאני בכלל מקליפורניה ומתארחת בלית ברירה בישראל עד שאמצא את דרכי.

מצאתי טיול מאורגן ללא ישראלים, ארזתי את 17 שנותיי את הכובסת שבתוכי ובעיקר את הסוד העצום שבקרבי וטסתי אל מחוז חפצי מפוחדת עד מוות ונרגשת לא פחות.

חרשנו בוואן את ארצות הברית כביש 90 - ישנו בקמפינגים בכל יום מדינה אחרת. למדתי לשחק פריסבי, עישנתי גראס טוב כשעוד לא ידעתי שהוא טוב כי לא היה לי עם מה להשוות, שמעתי בווקמן הרבה סטיבי ניקס ופליטווד מק והמשכתי לשפץ את האנגלית המדוברת שלי. חצינו את מדבר נאבדה ובכל מייל שהתקרבנו לסן פרנסיסקו הלב שלי פעם בחוזקה ובהתרגשות. אחרי כשלושה שבועות הגענו סוף סוף לסן פרנסיסקו וג'ים המדריך הודיע שהקבוצה מתפזרת כל אחד לענייניו, "נתאחד בעוד 4 ימים ונמשיך ללוס אנג'לס".

מלון ברחוב GEARY, בקבלה שלישיית הומואים מברכת לשלום את הסיסטר החדשה HELLLOO ובאנגלית מהוססת אני שואלת אותם אם יש מקום פתוח לנשים ללכת אליו בערב ולבלות?

Sure honey you're in SF

לקחתי מונית ל 'אמיליאס', נכנסת פנימה וחוטפת את שוק חיי, 300 נשים בכל הצורות והסוגים רוקדות, שותות, מעשנות, מתנשקות, שרות וברקע להקת רוק נשים מצווחת The Rolling Stones , המתופפת מלאת קעקועים עם שרירים שאף גבר לא היה מתבייש בם.

מתוך מצב של הלם טוטאלי תיכף ומיד איתרתי את משחק ה- Pac Man שהיה ממוקם בפינת המועדון. עפתי לעברו כמו טיל, עמדתי עם הגב למסיבה ובמשך 40 דקות הורדתי מאה דולר על המשחק, לא מעיזה בכלל לסובב את ראשי ל ׳סדום ועמורה׳ המתרחש 5 מטרים לידי.

ואז היא ניגשה אלי - ליסה, היא כמעט בת 20 ואני בת 17 היא רוקדת לידי ומחייכת אלי. אני חלקית על המשחק וחלקית מביטה אליה ומגששת את עתידי הקרב ובא לעומתי בצעדי ענק. היא מכבדת אותי בשתי שאיפות מהג׳וינט שלה, שואלת מאיפה אני? ISRAEL אני עונה ברעד קל, היא שואלת אותי אם זו עיר הבירה של מצרים? אני עונה לה- "בערך, קרוב"…והיא אומרת לי COME ON' LETS DANCE

4 ימים עם זו הליסה בסן פרנסיסקו מתגוררים בפנטהאוז של זיכרוני המתוק - לא דיברנו עוד על מדינות, לא היו ביננו שעות, לא ידענו מתי זה יום או לילה. הייתה מוסיקה טובה, הרבה שאיפות ובהתאם הנשיפות.

AT LASTהכובסת מהרצליה סיטי הגיעה הביתה!

אבל, 4 ימים אלו היו צריכים לספק דלק רגשי וזיכרון מוחשי חוויתי שיהדהד בי, כדי לדעת ולזכור בהמשך בכל רגעי הבדידות הרבים – מי אני.41 צפיות
  • Facebook - White Circle

לימור תמיר

054-7640649

goodday1500@gmail.com