חיפוש

קליפורניה דרימינג - חלק ב


יולי 2003 ארבע בבוקר מגיעות בטיסה מהוואי לסן פרנסיסקו. בתחילת אותה השנה אבא שלי ז"ל נפרד מאתנו והשאיר לי תקציב נאה שהספיק בול לסיבוב חוזר שלי בקליפורניה. בדיוק 20 שנה לאחר הביקור הראשון שלי בעיר בגיל 17.

אנחנו נכנסות למלון POWELL ברחוב POWELL מרכז סן פרנסיסקו והעיר כולה עוד ישנה. נרדמות ואחרי מספר שעות מתעוררות, רעש של המון אנשים ברקע. עשר וחצי בבוקר טרוטות עיניים, נשפכות עם קפה ביד לרחוב הראשי וקולטות שנחתנו על מצעד הגאווה השנתי של סן פרנסיסקו מבלי שידענו. שתינו בהלם תרבותי מנהר הנשים שחולף על פנינו, כמעט כמו ההלם 20 שנה לפני, באותו ערב במועדון הנשים אמיליאס. מתרגלות נינוחות לאור התפאורה ומחויכות מאוזן לאוזן, עמדנו על המדרכה ובמשך שעתיים הרענו לכולן -

לסביות פאנק, DYKES ON BIKES, לסביות על הארלי דיווידסון, לסביות/ אימהות עם תינוקות בעגלות מקושטות בצבעי הגאווה, לסביות אחרי סרטן עם שד, אחד כרות או שניים, סאדו מאזו, לסביות על עקבים גבוהים ולסביות עם שרירים וקעקועים, צילמנו ללא הרף כאשר ניסינו בתוכינו להגדיר מתוך שלל הדמויות, איזה סוג של לסביות אנחנו?!

בזמן הביקור הזה, הייתי בת 37 ובעלת עסק משלי. חיינו בבית מושקע בשכונה יוקרתית שכמות חברות השמירה והמצלמות עולות בה על מספר התושבים, דבר שהסב גם שינוי מרענן לחשבון הבנק האסמטי והמיוסר שלי עד אותו זמן.אהובתי מאוד אהבה אותי ואני מאוד אהבתי אותה, בעצם כולם גם אהבו אותנו. רק בעיה אחת העיבה על חיינו המשותפים והיא העובדה שאנחנו עוד לא מספיק אהבנו את עצמינו וחיינו שתינו בחוסר הסכמה פנימית למהותנו.

החגיגה באותה שבת של שנת 2003 בסן פרנסיסקו, זכורה לי היטב, יום שבו הצלחנו שתינו להרפות ולהיסחף אל תוך החגיגה ולהעניק לעצמינו את הלגיטימציה להיות מאוד מאושרות במי שאנחנו, תרתי משמע.

החגיגה התפוגגה ההמון חזר לביתו ואנחנו שבנו לישראל. אחרי 3 שנים של אהבה יוקרתית וניחוח של החמצה, נפרדנו לשלום.

29 צפיות
  • Facebook - White Circle

לימור תמיר

054-7640649

goodday1500@gmail.com