חיפוש

שיר השירים

עודכן ב: 17 מרץ 2019


ביום שהכרתי את שיר, ירד לי האסימון שהחיים שלי לעומת החיים שלה הם פרק בסדרת טבע על צבי ים באוקיינוס השקט. בעודי מגרדת פצעי בגרות,

שיר חברתי כשמה כן היא, מתגוררת בערוץ החיים הטובים. פצצת כריזמה שבחורים נופלים לרגליה מעולפים, היא אינדיאנה ג'ונס של הלבבות, כל סיפור אהבה יותר הוליווד מקודמו. שיר של שנות השמונים ישראל, היא הנטפליקס של התקופה. היא מנהלת רומנים מטריפים, עם מי שבא ומתי שבא לה, היא אוהבת בגדול והם נושאים אותה על כפיים,

בגיל 22  התאהב בה אחד מאומני הבמה המפורסמים בעולם. התאהבו בטירוף, טסו, חזרו, עלו ונחתו, מופעים, שמלות, טבעות, מסעדות, בערים שונות בעולם, במלונות הכי הכי, בקיצור החיים של הביוקר.


אכן יש בה בשיר איזה חופש אדיר ותשוקה לחיים סוערים ומרגשים.

יום אחד עצרה את הקרוסלה והיא התחתנה. לא היה קשה להבחין שהיא בחרה באדם שלא ממש התאים למהותה ולרוחה המשוחררת. תחושה של אדם אחראי ורציני מרקע אליטיסטי,

מה שלא ידעתי בימים ההם שאצל שיר התגבש קונפליקט פנימי עצום - מצד אחד החופש לו היתה מורגלת, ההיבט ההרפתקני ומצד שני משפחתה שהשפעתם רבה מאוד עליה, אימא אשר פורסת בפניה (באהבה כמובן) את משנתה מידי יום ולילה - איך צריך, עם מי צריך, כמה ,למה, "מה יגידו השכנים" ובעיקר איך 'אמורים' להתנהל החיים.

שיר שלנו  מרגישה קצת אשמה שהיא שונה, שלא נדבר על דימוי עצמי נמוך בשלבי התאבדות היא מספרת לי בנימה צינית מחויכת, "כך בחרתי את מי שלימים יחליף את אימי בתפקיד הניהול של חיי, הלוא הוא בעלי, שהוא בפני עצמו לתפארת מדינת ישראל"

שיר על עצמה לא ממש סמכה, אז הנה יש על מי לסמוך. מלומד עם השכלה ותעודות רבות, כסף ומעמד חברתי.


לכבוד הפוסט הזה שוחחנו שיר ואני - היא התגרשה לפני שנים, יש לה שני ילדים מקסימים והיא באמצע שנות הארבעים לחייה שמחה, מאושרת וטובת לב.

שאלתי אותה למה לדעתה היא בחרה בו מכולם?

והיא ענתה שהיום היא מבינה  שביחסיה הרומנטיים – הגברים תמיד בחרו בה והיא זרמה עם זה , והיום היא זו שבוחרת.

"אחרי כל הלונה גל שעברתי, התאים לי מה שהוא בזמנו ייצג עבורי כל מה שחשבתי שחסר לי בחיים והיה לו להציע"


חזרה לסיפור שלנו: לאחר מספר שנות נישואים ,שיר שלנו בת 36 עם שני ילדים, משתתפת באופן סמלי בחייה והוא אכן כפי ששיערה בתחילת הדרך, עושה הכול, מחליט הכול, יודע הכול. "בקיצור בלע את כל החוכמה בעולם לא השאיר לי ביס , ולמטרות נימוס מעדכן אותי לעיתים במתרחש בחיינו".

לא תשמעו אותה מתלוננת באותן שנים, יש לה כרטיס אשראי פלטינום, אופר לילדים, וילה ורכב מפואר. אכן יש מעמד,  רק עמדה משלה אין לה לשיר.

היא קולטת שחייה הם סרט "כלוב הזהב" אבל  מדחיקה בנימוס.

מתחילה דיאטה יורדת שמונה ק"ג בשלושה חודשים, מפסיקה את הדיאטה וממשיכה לרזות ועייפה ממש מפהקת את יומה ואת חייה. היא חולה הרבה, נרדמת כל ערב על הספה מול הטלביזיה עד שבעלה ניגש ערב אחד ואמר לה : מה דעתך תלכי לחדר כושר ותצאי מהעייפות?

שיר נרשמת  למכון ושם  אומרים לה שהיא תתחיל להתאמן רק לאחר שתביא אישור רפואי, הבדיקות לא מאחרות להגיע וההמוגלובין שלה עומד על 2.9 שתיים נקודה תשע. (הממוצע של אדם בריא הוא 12-13) שיר היא מה שנקרא שייר סוג של שארית. בשלב זה –  a dead woman walking   ומתבשרת על סרטן לימפומה.


מידע חלקי מתוך  האנציקלופדיה- על רוח וחומר מאת אילנה רוגל : סרטן לימפומה

תחילה נציין שחוסן נפשי משליך על המערכת החיסונית, כלומר ראיית המציאות מתוך תובנה והכלה של התנאים המתקיימים במציאות. כשהחוסן (הרגשי) אינו מתקיים, ומערכת החיסון אינה עומדת בעומס נוצר קצר, קצר תקשורתי בין הבנה והרגשה. משנוצר קצר תקשורתי בין השניים נוצרת מפולת.

סרטן הלימפה נקשר הוא אלי מודעות בעבור חירות.

החירות כצו המצוי בליבו של כל אדם, חירותו האישית, אותה לא ניתן למדוד על פי ערכים המעמידים שחור אל מול לבן מתאים אל מול הלא מתאים, החירות אין היא נמדדת, היא מהות אותה יש למשש בהלכות החיים. החירות הרגשית מאפשרת כי חוסן נפשי יווצר באמצעות התנסות בחיים.

מכיוון משמפתח בן האדם חוסן נפשי, אין הוא רוגש אלא מתרגש, ועליכם להבין את כי הבדל ניכר בין שתי משמעויות אלו, האדם הרוגש – רוגש הוא בשל נסיבות בשל הצלחות, בשל כישלונות, בשל התניות, אשר התממשו והתניות אשר כשלו, האדם המתרגש – מתרגש בשל עצמו, בשל דרכו, מתוך כך יכולים אתם בני האדם להבין מהו חוסן אשר המאפשר לבן האדם לחבור אל רגשותיו, ומתוך כך נולד רצון המלמד את בן האדם להקשיב לדרכיו, מכיוון שהדרך אין היא נחצבת באבן, אלא נסללת היא בשל כוונות ורצונות.


אנחנו ממשיכות לשוחח עבור כתיבת הפוסט הזה:

"נכנסתי לניתוח והוציאו לי את הטחול, שתביני הוא אמור לשקול 150 גרם אצל אדם בריא, ואצלי הוא גדל לקילו וחצי בעצם לחץ על הקיבה. מה שנתן את תחושת השובע. ההמוגלובין שלי במשך שלוש שנים עלה וירד כמו משוגע ואז בלית ברירה התחלתי טיפול כימותרפי של חצי שנה.

אח"כ נסעתי לתאילנד לטיול לנקות את הראש ולנוח מכל הטירוף. חזרתי משם והרגשתי לא כל כך טוב, עלה לי החום הגעתי למיון ואיבדתי ההכרה. שכבתי בבידוד חודש שלם ב'קומה' ואז קראו להוריי ולבעלי להיפרד ממני.

תודה לאל וליקום, התעוררתי והמחשבה הראשונה שחלפה במוחי: אני מתגרשת.

שיר היום (2011) היא אישה בריאה, אימא מדהימה לשני ילדיה שבגרו, היא בעיקר אותנטית לעצמה ולאישיותה, יש לה ג'וב מדהים באחת מחברות ההייטק המצליחות בעולם.

כל חלל בו היא נמצאת מואר ושמחתה מדבקת. היא "לא שוכרת אף מנהל כזה או אחר" , היא לא נמצאת איפה שהיא לא רוצה, בעיקר לא עונה כן כשהיא מרגישה לא.

מקפידה להחליט מהלב ופחות מהראש, בכך נותנת את החוסן לרגשותיה ולמהותה.


המלצות תזונה תומכת לסרטן הלימפומה מתוך האנציקלופדיה "על רוח וחומר"

(המידע הוא כללי ויש לתת תזונה אישית כל מקרה לגופו)

חיוני לאכול: בשר אדום ודגים,מוצרי חלב עיזים וכבשים,אגס, תפוח, שזיף, משמש,אננס, פסיפלורה ופפאיה, מהדגניים: רק דוחן וקינואה, מהשאר להימנע. ניתן לאכול פשתן ואורז, טונה וסרדינים,מומלצים תבלינים כקארי כורכום כמון, מותר 2-3 ביצים לשבוע. חיוני אגוזים שקדים וגרעינים שומשום וטחינה.

יש להימנע: מאכילת כל סוגי הקמחים, מבעלי כנף, מירקות סלוניים,מכל סוגי הקטניות, גלידות ושוקולדים,כמו כן להימנע מפרי הדר בננות אבטיח אפרסק מנגו ענבים.להימנע מחריף מחמוצים ומפירות יבשים ומקפאין.


* מרץ 2019 נפרדה חברתי שיר מהעולם, היא נפטרה ממפרצת במוח. יהי זכרה ברוך.

244 צפיות
  • Facebook - White Circle

לימור תמיר

054-7640649

goodday1500@gmail.com